Recenze Škoda Octavia 1.6 benzín ELEGANCE

28.1.2013  autor:  Erik R.
70 %
Značka:
Škoda Octavia 1.6 benzín ELEGANCE
Rok výroby:
2001
Najeto při koupi:
100 000 km
Najeto nyní:
150 000 km
Vlastním roků:
3
Kolikátý majitel:
2

Škoda Octavia 1.6 benzín ELEGANCE - hodnocení a zkušenosti uživatele

Hodnocení naší Oktávky je poměrně komplikované. Proto se to pokusím nějakým způsobem shrnout. Co se týče jízdních vlastností a chování auta je poměrně slušné. Řidiči stejné výbavy jako máme my rozhodně ocení systémy ABS, ESP, ASR atd. hlavně v zimě. Pokud se budeme bavit o pohodlí při cestě tak mohu říct, že pokud oželíte zvuk -. zlatá Škoda 120. Zejména menší řidiči jako já (170cm) budou mít problémy s couváním a dále při delších cestách. Jezdím auty velice často a do Oktávky se nikdy netěším.. A pokud se dostaneme ke spolehlivosti vozu tak asi následovně: vzhledem ke stáří vozu musíte počítat s častějšími opravami než u ostatních aut. Toto auto bych spíše doporučil pro krajů bez kopců. My bydlíme na Vysočině a aby jste se trochu hnuli a nebrzdili odtaní řidiče je nutné točit neustále nejméně 3000 otáček. Nyní mám spotřebu cca. 10 l na 100Km což je tragédie... Pokud spěcháte -tak jako já často dostanete se hravě na hranici 12 l ! Proto bych na kopcovitý terén spíše doporučil motor 1.9 TDI. CO se týče bezpečnosti tak to se poměrně dá. V jiné oktávce jsem měl větší nehodu a auto nás zachránilo. Ovšem vzhledem k ceně vozu není auto špatné pro začínající řidiče. Na trhu najdeme o trošku dražší mnohem lepší auta. Jako např. Seat Leon, který má v nabídce více motorů.

Klady (spokojenost, spolehlivost)

cena servisní zkušenosti automechaniků poměrně velký kufr v lepší výbavě bezpečností systmy (ESP, ASR..) dostupnost ND

Zápory (závady, poruchy atd.)

spotřeba spolehlivost motory - málo výkonu drahé ND

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Škoda Octavia 1.6 benzín ELEGANCE. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

70 %

"Auto ne pro každého"

Spolehlivost:

60 %

Motory ve verzi 1.9 TDI 1A ! Jinak nic moc.. U nás umírá podvozek..

Spotřeba:

1 %

Máme doma Audi se šestilitrovým motorem a papá míň než Oktávka !!!!!!

Jízdní vlastnosti:

90 %

Sedí dobře, pomáhají bezpečnostní systémy.

Pohodlí:

50 %

Radši nemluvit..

Praktičnost:

60 %

Další recenze Škoda Octavia

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Škoda Octavia , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Škoda Octavia .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

dotaz
Autor: Milan Dominikus (host)
Datum: 6.8.2015 v 09.56
Vlastním Škodu Octavia 1.6 benzín.Při ubrání plynu auto dvakrát cukne,na servisu si s tím nevědí rady.Má s tím někdo zkušenosti?Děkuji.
RE: dotaz
Autor: Redakce
Datum: 12.8.2015 v 12.07
Milan Dominikus: To je těžké poradit. Někdy to může dělat nekvalitní palivo, jinde je zase problém ve svíčkách, zapalovacích kabelec, palivovém filtru, vstřikovačích a nebo AGR ventil - u něj bych začal.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz