Recenze Ford Mondeo II 1.8 TD 66 kw

29.6.2013  autor:  Michal N.
75 %
Značka:
Ford Mondeo 1.8 TD 66 kw
Rok výroby:
2000
Najeto při koupi:
210 000 km
Najeto nyní:
230 000 km
Vlastním roků:
3
Kolikátý majitel:
4

Ford Mondeo II 1.8 TD 66 kw - hodnocení a zkušenosti uživatele

Mondeo mám již třetím rokem, je to velký a prostorný kombi. Koupil jsem ho z autobazaru, auto se zdálo na první pohled dobré ale nakonec jsem hned musel řešit: čepy ramen, silentbloky, zvlněné kotouče a geometrie též za moc nestála, dodnes je nevyřešená auto pořádně nedrží stopu "dnes už vím, že to nejspíš bude vůle v převodce řízení" Na autě mám nové kotouče známe značky ate a ty už se taky vlní, ovšem nedávno se ozvalo jedno ložisko, možná to bylo právě od něj.. O tomto autu všude uslyšíte, že si máte dát pozor na motor, já zrovna narazil na dobrý, startuje v zimě napoprvé i v -15 °C, má nové rozvody a měněné turbo z vrakoviště..co se týče spotřeby, hodnotím ho kladně, s velkým kombíkem dokáže pohybovat za 7 litrů nafty a to jezdím převážně kratší trasy.. Můj rekord je 6,5 na dálnici při rychlosti 110. Ale co se týče akceleračních schopností, či tahu do kopce, je to slabý a líný motor, předjíždět se s ním téměř nedá a někdy se stane, že do kopce nerad zrychluje a nedá víc jak 90..ovšem na rovné dálnici jede v klidu 140 a když člověk chce jede 160-170. Jen né vždy je rovina..Jinak auto mi nekoroduje, nijak jinak neblbne a vždy mě odveze tam kam potřebuji a velký kufr se sklopenými sedačkami je i bezvadné spaní pro dva.. :-)

Klady (spokojenost, spolehlivost)

malá pořizovací cena velký kufr bezpečnost teď už levné díly velká výbava

Zápory (závady, poruchy atd.)

menší kvalita některých dílů ¨např turbo slabší brzdy ovšem nic hrozného abs bere až příliš brzo (předchozí mondeo mk1 benzín bral výborně, ani nezvlnil kotouče) hůř svítí vůle v převodce řízení: geometrie nepomáhá člověk se mu bojí svěřit při cestě na dovolenou (profláklý motor) ale zatím musím zaklepat!

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Ford Mondeo II 1.8 TD 66 kw. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

75 %

+spotřeba cca 6-8 litrů "přes 8 ani nejde"+prostorné auto+narazil jsem na dobrý motor,ještě neměl vadu+dobrý výhled z vozu-slabší motor do kopce zdržuje -slabší brzdy které se vlní a vybrují

Spolehlivost:

80 %

Motor mám po rozvodech, zatím od motoru nikdy nic.jen se vlní kotouče, pravděpodobně od ložiska nebo brzdičů + vůle v řízení.

Spotřeba:

89 %

Spotřebou jsem velice potěšen, ve městě nejde nad 8 což je velmi dobré a na dálnici jde kolem 6ti.. Dovolím si upozornit, že bere o 1/4 méně paliva než benzínové mondeo kombi 1.8 zetec (máme v rodině)

Jízdní vlastnosti:

60 %

Těžší rychlostní stupně "do rychla" se slabším motorem se nejlíp hodí na klidnou "mezivesnickou" jízdu.Jinde moc neakceleruje,do kopců zdržuje, ve městě pak nemá smysl řadit 4 rychlostní stupeň..

Pohodlí:

90 %

Vždy se tam všichni vejdou, jak v předu, tak v zaduMondeo sveze 5 lidí a ani se nikdo nemusí tísnit.. má hlučnejší a tvrdší podvozek, je to spíše cesťák na dobré silnice..

Praktičnost:

100 %

Nemám vítek, kufr není zúžen jako ve všech jiných vozech kombi, dá se v něm přespat ve dvou ..ložná plocha 2 m! A dobře se nakládá.

Další recenze Ford Mondeo

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Ford Mondeo , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Ford Mondeo .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

Vrak
Autor: Lukáš Hodan (host)
Datum: 18.1.2014 v 16.45
Od samého počátku jsem měl problém s čerpadlem, který se neustále opakoval. Spotřeba byla do 6 litrů. Až do tohotto roku jsem se nedostal nikdy nad. Letos padl další slabý článek a to jest turbo. Když to shrnu, už nikdy si nekoupim nic od fordu s motorem v dieselu. Jinak podvozek měl skvělé jízdní vlastnosti, brzdy na váhu taky OK. Interiér pěkné provedení.
RE: Vrak
Autor: michalek (host)
Datum: 18.1.2014 v 20.53
Lukáš Hodan: takže prodáno, jo?

Zapojte se do diskuze

Podělte se o své zkušenosti: vložte vlastní krátkou recenzi na vůz Ford Mondeo.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz