Recenze Ford Mondeo 2.0 TDCi 85 kW

30.6.2011  autor:  Tadeáš B.
45 %
Značka:
Ford Mondeo 2.0 TDCi 85 kW
Rok výroby:
2003
Najeto při koupi:
114 827 km
Najeto nyní:
117 580 km
Vlastním roků:
4
Kolikátý majitel:
2

Ford Mondeo 2.0 TDCi 85 kW - hodnocení a zkušenosti uživatele

Vůz jsem koupil po prvním majiteli ve velmi zachovalém stavu. Model Mondeo se mi jevilo jako kvalitní auto s dostatečnou výbavou. Zpracování karoserie bylo rovněž zdařilé a prostě celkový dojem z vozu mi říkal, že to bude pěkné ježdění za rozumnou kupní cenu. Zpočátku vůz fungoval na výbornou, ale postupně se začaly objevovat závady, které mě donutily při celkovém součtu oprav v hodnotě 50 tisíc vůz rychle prodat. Nejprve začalo zlobit turbodmychadlo, konkrétně se závada objevila elektronickém regulátoru, což je součástka, kterou nekoupíte zvlášť, proto jsem musel koupit úplně nové turbo v hodnotě 27 tisíc. Vůz měl v té době najeto kolem 115 tisíc. Při 117 tisících vyměněn kulový čep na přední nápravě a došlo i na výměnu brzdového obložení. Na palubní přístrojové desce problikávaly kontrolky a někdy zůstaly zcela svítit, aniž by se objevil jakýkoliv problém (dle diagnostiky vše v pořádku). Problém byl v kontaktech. Když mi ukazatel celkového počtu najetých kilometrů ukázal 117 571 a v této hodnotě se vyskytl problém s těsněním motoru, řekl jsem si dost a vůz prodal. Možná jsem narazil na nějaký špatný kus nebo nevím, ale opravdu jsem se spíše trápil, než si užíval poklidnou jízdu. Ale abych Mondeo neocenil pouze samými negativy, vyzdvihnul bych jeho zdařile zpracovaný interiér, jež nabízí spoustu přihrádek a odkládacího prostoru, dále jízdní vlastnosti taktéž na výbornou a vyhovující je i dostatek místa v zavazadlovém prostoru. Vůz se snadno ovládal, podvozek naladěn tak, že při přejetí nerovnosti jste takřka nic necítili. Co mě ale zamrzelo tak spotřeba, kterou bych u dieselu očekával nižší, než 6,8 litrů na 100 km.

Klady (spokojenost, spolehlivost)

dobrá ovladatelnost pohodlnost zavazadlový prostor

Zápory (závady, poruchy atd.)

spousta závad (viz. text)

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Ford Mondeo 2.0 TDCi 85 kW. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

45 %

Možná dobré auto, ale určitě ne takové, které jsem vlastnil já.

Spolehlivost:

35 %

Spotřeba:

46 %

Jízdní vlastnosti:

86 %

Pohodlí:

90 %

Praktičnost:

60 %

Další recenze Ford Mondeo

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Ford Mondeo , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Ford Mondeo .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

Reklamace
Autor: jamajan (host)
Datum: 7.7.2011 v 13.26
Soudě podle počtu ujetých km a výčtu závad, osobně bych přemýšlel o reklamaci u původního majitele/bazaru ačkoli vím, že je to těžké.
Mimochodem s problémem s elektronickým regulátorem na turbu (konkrétně turbo Garrett) jsem se také potýkal. V autorizovaném servisu mě zdělili, že je nutné vyměnit komplet turbo (přes 30000 Kč i s výměnou). Toliko jsem však investovat něchtěl a po poradě v dieselservisu (kde díly opravují narozdíl od autorizovaných servisů, kde se většinou jen vyměňuje) jsem nechal tento regulátor vyčistit a přepájet kontakty. A hle, problém zmizel. Přišlo mě to na cca 300 Kč.
Diesel Servis
Autor: Kristina (host)
Datum: 24.11.2012 v 18.42
Dobrý den, prosím Vás kde přesně v servisu Vám byli schopní ten ovladač rozeprabrat, pročistit, a dát zase zpět?

Zapojte se do diskuze

Podělte se o své zkušenosti: vložte vlastní krátkou recenzi na vůz Ford Mondeo.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz