Recenze Ford Fusion 1,4

6.1.2020  autor:  Jiří K.
95 %
Značka:
Ford Fusion 1,4
Rok výroby:
2007
Najeto při koupi:
0 km
Najeto nyní:
106 000 km
Vlastním roků:
12
Kolikátý majitel:
1
Průměrná spotřeba:
7,50 l / 100 km

Ford Fusion 1,4 - hodnocení a zkušenosti uživatele

Velmi spolehlivý vůz. Motor je tichý a dobře akceleruje. Pravidelná servisní prohlídka neshledává závady, které by vyžadovaly opravy. Celou dobu, tj. 12,5 roku jezdím s původní baterií, s původními brzdovými destičkami a původní spojkou a převodovkou bez potřeby oprav. Přitom TK procházím hladce. Od jedné servisní prohlídky do druhé, tj. během 2 let, dolévám max. 1 litr motorového oleje při ujetí 20 000 km. Tedy OK. Po 80 000 km se ale vyskytly drobné závady, které nemají vliv na jízdní vlastnosti: Rozbil se zámek palubní přihrádky u místa spolujezdce, oprava by byla zbytečně drahá, tak jezdím bez přihrádky a spolujezdec má tak víc místa na nohy, je to vlasně plus. Dále přestal funkovat na zámku pátých dveří spínač osvětlení zavazadlového prostoru. Vyřešil jsem to obepnutím spínače zavařovací gumou a spínač funguje a vyhnul jsem se tím drahé výměně celého zámku! Dále selhalo otevírání pátých dveří spínačem z místa řidiče. No tak páté dveře otevírám klíčem, což je sice menší komfort, ale žádná katastrofa. S ohledem na ujeté km a stáří vozu si na vůz vůbec nestěžuji. Fusiony se také nevidí v autobazarech, není k tomu důvod. Proč se zbavovat něčeho, co dobře slouží!

Klady (spokojenost, spolehlivost)

Dobré jízdní vlastnosti. Vysoká spolehlivost. Dobrý rozhled z vozu. Položitelně opěradlo spolujezdce, takže při složení zadních opěradel lze převézt i delší předměty.

Zápory (závady, poruchy atd.)

Při výměně žárovky v pravém předním světlometu je nutno odšroubovat držák klimatizační nádoby a nádobu odsunout dozadu, jinak se ke světlometu nelze, bez odření hřbetu ruky, dostat. Při podélném parkování se pohledem do pravého zrcátka zda, že už jste u obrubníku, když ale dotočíte volant, tak jste ještě 30 cm od obrubníku.

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Ford Fusion 1,4. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

95 %

Spolehlivost:

100 %

Za celých 12,5 roku mě nikdy na cestách nezradil.

Spotřeba:

95 %

Uvítal bych i menší spotřebu.

Jízdní vlastnosti:

100 %

Z vozu je dobrý rozhled a perfektně sedí v zatáčkách. Motor dobře akceleruje. Řazení bezproblémové.

Pohodlí:

95 %

Ačkoliv je vůz 5 místný, není instalována opěrka hlavy pro 5 spolujezdce.

Praktičnost:

95 %

Není instalován zadní parkovací senzor.

Další recenze Ford Fusion

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Ford Fusion , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Ford Fusion .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

K recenzi zatím nebyl vložen žádný komentář.

Tuto recenzi zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Podělte se o své zkušenosti: vložte vlastní krátkou recenzi na vůz Ford Fusion.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz