Auta na operativní leasing - jak, proč, výhody

22.9.2014  autor:  Redakce

Už jste slyšeli o autech na operativní leasing? Jde v podstatě o pronájem vozidla na určitou dobu, po kterou platíte stanovenou částku. Pro koho je operativní leasing auta vhodný a vyplatí se?

Výhody operativního leasingu

Auto na operativní leasing je odlišeno od běžného leasingu hlavně tím, že vozidlo, jež je v tomto případě předmětem nájmu, nebude majetkem klienta. Výhodami leasingové smlouvy jsou nulová počáteční akontace, fixní měsíční splátky po celou dobu financování, velká úspora mzdových a časových nákladů, a také to, že riziko zůstatkové hodnoty nese daná finanční společnost.

Výpočet leasingové splátky

Zajímá vás, kolik stojí operativní leasing? Kalkulačka vám rychle a jednoduše spočítá, v jaké výši bude činit vaše měsíční leasingová splátka u operativního leasingu. Ve výpočtu si můžete zvolit dobu pronájmu, zadat cenu vozu a cenu doplňků bez DPH, předpokládaný počet ujetých kilometrů ročně, výši úroku, veškeré pojistné i poplatky za rádio, asistenční služby, za uzavření a vedení smlouvy a daň.

Operativní vs. finanční leasing

Operativní leasing je téměř vždy výhodnější, z hlediska finanční zátěže, pro společnost s více vozy, obvykle kolem tří. Důvodem jsou nulové akontace a daňová zvýhodnění, jelikož je možné, na rozdíl od finančního leasingu, dávat celou splátku do daňových odpisů a v neposlední řadě jsou výhodou také tzv. flotilované slevy, které leasingové společnosti nabízejí. Díky nové daňové reformě, ale nejen díky ní, je pro všechny podnikající subjekty jednoznačně výhodnější osobní leasing, s výjimkou společností, které využívají vozy déle než 5 let, zatímco finanční leasing je stále nejlepším řešením pro soukromé osoby. Mnoho firem se postará nejen o financování vozu, ale nabídnou vám také kompletní balíček flexibilních služeb, který zahrnuje servis, výměnu pneumatik, asistenční služby apod. Fixní měsíční splátky obsahují finanční splátku, pojištění, servisní náklady, pneuservis, asistenční služby, tankovací karty, náhradní vozidlo, veškeré poplatky a daně, administrativu, pojištění právní ochrany a doplňková pojištění.

Americký leasing

Americký leasing je formou operativního leasingu většinou užitkových nákladních vozidel, u kterých se poskytuje vozidlo obvykle včetně paliva a je zahrnut kompletní servis. Při volbě této varianty je zákazníkovi účtována ujetá vzdálenost v kilometrech. Vozidlo je vybaveno systémem sledování nebo zvláštním počítadlem kilometrů. V zahraniční tento leasing využívají největší poskytovatelé operativního leasingu ve spolupráci s distributory pohonných hmot. Zajišťuje tak vlastně formu vertikální spolupráce: leasingová společnost - dodavatel paliva - provozovatel vozidla, která je oboustranně výhodná.

Zdroj foto: foter.com

Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz