Recenze Toyota Yaris - proč tolik chvály na průměrného Japonce?

22.3.2022  autor:  Jaroslav F.
75 %
Značka:
Toyota Yaris classic 1,5 benzín
Rok výroby:
2020
Najeto při koupi:
0 km
Najeto nyní:
10 000 km
Vlastním roků:
2
Kolikátý majitel:
1
Průměrná spotřeba:
5,50 l / 100 km

Toyota Yaris - proč tolik chvály na průměrného Japonce? - hodnocení a zkušenosti uživatele

Yarise jsme kupovali do rodiny jako druhé auto - šlo o zcela nový vůz, který nyní máme již dva roky. S ohledem na to, jak všichni Toyotu vychvalují, byl pro mě Yaris zklamáním. Největší problém mám se spojkou, která zabírá až na úplném konci. Takže stačí chvilka nesoustředění při rozjezdu a auto vám chcípne v křižovatce jako v autoškole. Každou chvíli zasmrdí spojka, jak přidáváte s většími otáčkami. Nemluvě o jízdě s přípojným vozíkem.
Dalším nemilým překvapením byla z výroby špatně uchycená přívodní hadice palivové nádrže od otvoru plnění. Objímka hadice nebyla vůbec přichycena k pevnému držáku. Sice jsem si opravil sám, ale na důvěře v "japonskou kvalitu" z Francie to příliš nepřidalo.
Další zklamání je TPMS. Když klesne tlak v pneu, tak sice svítí, ale po dofouknutí svítí dál a je třeba složitě ho resetovat a často několikrát.
Posledním zklamáním byly různé asistenty hlídání jízdního pruhu, dopravních značek a protijedoucích vozidel. To ale nebude problém jen u toyoty, ale všeobecně. Jde o zcela zbytečné funkce, které spíš rozptylují od řízení, než by pomáhaly. Naštěstí to jde vypnout.
Samozřejmě má auto i své klady. Pominu-li výše zmiňované řazení, tak po motorické stránce je auto velmi dobře připraveno - jezdí svižně a je dobře zpřevodované. To vede k poměrně nízké spotřebě. Pokud si budete dávat pozor, tak jste schopni jet dlouhé cesty klidně i za 4 litry/100 km ! V běžném provozu bez přemýšlení nad stylem jízdy jezdím za 5,5 ve dvou lidech. S větším nákladem už ale spotřeba poměrně rychle roste.
Ačkoliv se jedná o základní model, tak kromě různých (zbytečných) jízdních asistentů má již ovládání přes dotykový displej vč. propojení android auto. Slouží to naštěstí jen pro ovládání rádia a mobilu, protože to není zrovna intuitivní a musíte klikat víc, než by bylo zdrávo. Klima, topení, vyhřívání apod je klasicky "hardwarové" a dobře umístěné.
Delší dobu jsem si také zvykal na ovládání tempomatu, které se ovládá páčkou, která je hned pod páčkou stěračů apod, což se často plete. Je to ale o zvyku a nyní už mi to nevadí.
 

Klady (spokojenost, spolehlivost)

spotřeba motor poměrně solidní výbava i v základu

Zápory (závady, poruchy atd.)

nepraktické řazení - záběr spojky zlobí TPMS

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Toyota Yaris - proč tolik chvály na průměrného Japonce?. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

75 %

tak trochu zklamání z vychvalované značky. Je to jen průměrné auto, které je ale dražší než konkurence

Spolehlivost:

90 %

Spotřeba:

90 %

asi jedna z mála předností. I přesto, že jezdíme couračky po městě, tak se dá se spotřebou dostat hodně pod 6 litrů

Jízdní vlastnosti:

80 %

Pohodlí:

80 %

Praktičnost:

80 %

Další recenze Toyota Yaris

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Toyota Yaris , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Toyota Yaris .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

K recenzi zatím nebyl vložen žádný komentář.

Tuto recenzi zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Podělte se o své zkušenosti: vložte vlastní krátkou recenzi na vůz Toyota Yaris.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz