Recenze MG ZS - zklamání z motoru

27.8.2022  autor:  Jiří M.
59 %
Značka:
MG ZS ZS1,5MT ESSENTIAL MY22
Rok výroby:
2022
Najeto při koupi:
0 km
Najeto nyní:
100 km
Vlastním roků:
0
Kolikátý majitel:
1
Průměrná spotřeba:
7,50 l / 100 km

MG ZS - zklamání z motoru - hodnocení a zkušenosti uživatele

První dojmy po týdenním (záběhovém) provozu. Zklamání zejména s atmosférickým čtyřválcovým motorem DVVT o obsahu 1495 cm 3. Při běžných otáčkách od 1800 do 3 000 min-1 je akcelerace zoufale pomalá. Uváděná hodnota zrychlení do 100 km 10,9 s je nesmysl, možná z velmi prudkého kopce a při vytáčení až na doraz. Udávaný maximální kroutící moment 141 Nm dosahován až při 4500 ot/min. a to už není příjemné. Při řazení podle přístrojové nápovědy je zrychlení hodně pomalé (zlatá Š120) Jsem si vědom že motor je v záběhu, a možná byl v čínském výrobním závodu silně nakonzervován před plavbou do Evropy. Lze doufat ve zlepšení. Volnoběžné otáčky kolísají ve velkém rozsahu, při zatížení občas vynechá. Jinak vše ostatní dle očekávání, sedadla příjemně měkčí s bočním vedením ale pro pořádného chlapa úzké. Sám za sebe si nesednu (190 cm, 110 kg) ale to v této kategorii vozidel normální.
Pneumatiky poměrně hlučné, označené M+S. Odhlučnění vnitřního prostoru od 80 km je také slabší ale dá se to vydržet. Kladem je velmi plavná jízda, žádné odskakování a rázy. Průměrná spotřeba po ujetí prvních 100 km byla 7,5 při klidné "záběhové" jízdě. Určitě lepší volbou je motor 1,0 TGI ale ten dostanete jen ze sedačkami ze syntetické kůže bez odvětrání. V recenzích pomlouvaný infotainment mi plně vyhovuje, jednoduché ovládání. Manuální řazení je slušné, dráhy by mohly být kratší.

Klady (spokojenost, spolehlivost)

Kvalita zpracování a kvalita použitých materiálu Celkový vzhled Dobře naladěný podvozek Poměrně velký kufr Jednoduché ovládání.

Zápory (závady, poruchy atd.)

Motor 1,5 DVVT. Není rezerva, za dojezdové kolo chtějí 10 000

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu MG ZS - zklamání z motoru. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

59 %

Největší slabinou vozidla je atmosférický motor 1,5 DVVT.

Spolehlivost:

100 %

Zatím bez závad, nedovedu posoudit za ten problematický motor lze zařadit do závad. Na diagnostice před předáním vozidla závadu nezjistili a tak zřejmě byl již motor takto konstruován a schválen k provozu. Bohužel.

Spotřeba:

28 %

vozidlo v záběhu s velmi malým proběhem km, snad se to zlepší.

Jízdní vlastnosti:

50 %

Slabý výkon motoru jinak velmi dobré

Pohodlí:

70 %

Sedadla by mohla být širší, hlavně v oblasti ramen. Loketní opěrka není posuvná a je špatně využitelná.

Praktičnost:

41 %

SUV nemůže být praktické vozidlo.

Další recenze MG ZS

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze MG ZS , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů MG ZS .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

K recenzi zatím nebyl vložen žádný komentář.

Tuto recenzi zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Podělte se o své zkušenosti: vložte vlastní krátkou recenzi na vůz MG ZS.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz