Recenze Ford Focus 1.6Ti combi

24.3.2019  autor:  Martin H.
75 %
Značka:
Ford Focus 1.6Ti combi
Rok výroby:
2008
Najeto při koupi:
120 000 km
Najeto nyní:
210 000 km
Vlastním roků:
6
Kolikátý majitel:
2
Průměrná spotřeba:
7,30 l / 100 km

Ford Focus 1.6Ti combi - hodnocení a zkušenosti uživatele

Koupil jsem Focuse v maximální výbavě, jakou v roce 2008 nabízel Ford, kromě kůže. Auto je nabité vymoženostmi, jako je digitální dvousekční klimatizace, vyhřívané čelní sklo a zrcátka, nebo el. okna i vzadu. Očekával bych tedy tomu odpovídající sedačky. To ale Focus nemá. Sedačky jsou vážně slabota. Můj Escort Xr3i z roku 1989 měl sedačky lepší a pohodlnější. Zvenku auto vypadá vážně obří a o to více mě překvapil kufr, který je celkem o hodně menší než u mé staré dobré 306 break z roku 1999. Jako další handicap bych rozhodně viděl spotřebu. O auto pečuji jak se dá a i když mám kvalitní pneumatiky, tak prostě pod 7,3 litru se nedostanu ani kdybych se rozkrájel. A to jezdím sám a zejména mimo město.
Při vyšších rychlostech mi tedy přijde auto celkem hlučné. Pravdou je za celou dobu mě nikde nenechalo ve štychu a prostě nikdy se nestalo že by nejelo. Také vždy vše fungovalo jak má. Tím by se to dalo asi uzavřít, ale nedá. Auto má jednu velikou vadu a to že prostě koroduje a to hodně. Koroduje spodek natolik, že už v roce 2015, tedy v době kdy auto bylo staré 7 let mi řekl kamarád klempíř abych ho prodal. Já ho neprodal a opravdu jak řekl se stalo a auto mi hnije před očima. Auto nebylo bourané, je o něj pečováno, nestálo v nějaké vytápěné garáži nebo tak. Přesto prostě hnije jako šílené. V době kdy mu bylo ani ne 10 let už hnily zadní blatníky, prahy, páté dveře a spodku ani nemluvě. Můj Focus je facelift...tedy rok 2008 po faceliftu. A motor 1.6Ti. Motor je výkonný a auto líbivé. Ale za vše se platí. Na motor 1.6Ti je vše dražší a na 2008 po faceliftu jsou o poznání dražší díly. Takže pokud někde malinko ťuknete, nebo někdo Vás a nebo pokud budete měnit některé díly na podvozku, tak Vám přeji hodně zdaru při tunelování Vašeho konta. Ale na obhajobu je třeba říci, že auto jede pěkně. Dobře se ovládá. Má moc hezký předek a je z něj dobře vidět.

Klady (spokojenost, spolehlivost)

Vzhled Dynamičnost Zrychlení Pružnost motoru Stabilit na vozovce

Zápory (závady, poruchy atd.)

Koroze Spotřeba Nepohodlné sedačky Na kombi malý kufr Převodovka - špatně jde zpátečka

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Ford Focus 1.6Ti combi. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

75 %

Auto je krásné, ale koroduje a má velkou spotřebu.

Spolehlivost:

95 %

Auto je spolehlivé, neměl jsem problém.

Spotřeba:

60 %

Spotřeba mě překvapila. Jezdím opatrně, pomalu a mimo město.

Jízdní vlastnosti:

95 %

Super zadní náprava, jen tak něco mě nerozhodilo, ani vítr a kamiony kolem mě.

Pohodlí:

70 %

Auto nabité technikou, sedačky trochu pokus o vtip. Barva potahu připomíná styl začátek 90 let a sedačky jsou pohodlné jako ve Favoritu.

Praktičnost:

90 %

Veliké a prostorné auto s velkým kufrem, ale na kombi s malým kufrem.

Další recenze Ford Focus

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Ford Focus , případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Ford Focus .Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

K recenzi zatím nebyl vložen žádný komentář.

Tuto recenzi zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Podělte se o své zkušenosti: vložte vlastní krátkou recenzi na vůz Ford Focus.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz