Redakční test Volkswagen Golf 1.4

10.4.2012  autor:  Redakce

 

Vozidla z produkce fabriky VW mají hodně v oblibě mladí teenageři. Modely Golf jsou pro ně tou nejlepší volbou při výběru svého prvního vozidla. Jsme rádi, že jsme se zařadili mezi ně a mohli si vyzkoušet golfa čtvrté generace s benzínovým 1.4 motorem.

Na tmavě zelené karoserii typu hatchback jsme důsledným zkoumáním našli pár výkvětů koroze, kterým neunikly níže položená místa předního blatníku a hrana pátých dveří. Bohužel, ani škrábanců a rýh nebyl Golf ušetřen. Hodně viditelné to je na levém zadním blatníku. Když se podíváme na celkový vzhled a dojem auta, musí se většině motoristům prostě líbit.

Další naše pozornost byla upřena na interiér. Naprosto čistý, zachovalý, bez nějakých viditelných škrábanců. Když jsem se posadil do sedačky řidiče a rozhlédl se kolem sebe, všiml jsem prořídlé výbavy - klasická klička na stahování okénka nebo neoriginální autorádio. Pozitivum je alespoň klimatizace a taky přehledná palubní přístrojová deska. V pravé části ve středovém panelu najdete dva fukary, pod nimi tlačítko ESP, varovných světel nebo vyhřívání zadního okénka. Před pětirychlostní řadící pákou se nachází odkládací přihrádka. Tu samou, ale podstatně větší najdete rovněž u spolujezdce. Mít uvnitř vozu dostatek místa je u menších vozů problém. A tomu se nevyhnul ani Golf, který v tomto případě neuspěl. Cestující s vyšší postavou budou na zadních sedadlech trpět. Možná je to na úkor většího zavazadlového prostoru.

Až mi někdo bude tvrdit, že čtrnáctistovkový motor v Golfu nejede, tak mu řeknu, že je blázen. Nevěřil jsem svým očím, když jsme s Golfem absolvovali jízdní zkoušku. Naprosto perfektní akcelerace a ještě lepší dojem z jízdy. Velké plus za dobrou ovladatelnost, stabilitu, plynulé řazení a hlavně za sílu motoru, který jsme uvnitř vozu pomalu ani neslyšeli.

Já se nezdráhám říct, že tento vůz má něco do sebe a po našem testu ho můžu s klidným svědomím doporučit. Jestli koupíte vůz se základní výbavou nebo si pár korun připlatíte je jen na vás. Pokud dobře vyberete a koupíte stejně tak zachovalý vůz, jaký jsme měli my při testu k dispozici, zaručuju vám spolehlivý vůz s klidným chodem motoru a výbornými jízdními vlastnostmi. A vůbec nemusíte kupovat devatenáctistovkové motory, benzínový 1.4 zaručeně uspokojí. V inzerci se můžete podívat na nabídku vozidel Volkswagen Golf za slušnou cenu.

Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-
Redakční test Volkswagen Golf 1.4-

Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

redakční test golf 1.4
Autor: jiri (host)
Datum: 9.12.2012 v 10.35
test který nic neřekl. Jste placeni od koncernu ho vychvalovat a výše jste jazz honda vzali na dost podrobný test
RT
Autor: Kamil Štajgl - redakce (host)
Datum: 10.12.2012 v 15.07
Na to jste přišel jak, že jsme placeni od koncernu, abychom vychvalovali VW? Máte to něčím podložené?

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz