Dát ojeté auto na výkup se vám brzy nemusí vyplatit

8.9.2015  autor:  Redakce

Vlna dovozu vozidel ze zahraničí má znatelný nárust a negativně ovlivňuje výkupní ceny od českých majitelů. Následek to má zcela jasný. Výkupní ceny starších aut klesnou až o desetinu.

Je to jedna a ta samá písnička. Když si člověk sepíše, zda se mu vyplatí koupě auta v zahraničí, ve větší míře převládají ty plusové body. O tom, že nejde jen o takové to plácání do větru, svědčí fakt, že za první pololetí letošního roku se dovoz ojetin zvýšil o 23 procent na hodnotu 72 538 vozů. V loňském roce ve stejném období to bylo 58 901 vozů. Trendem je i dovoz vozidel starších deseti let, čímž dochází ke zvyšování průměrného stáří vozů v tuzemsku. Toto vše se bezpodmínečně projeví na výkupních cenách vozidel, kdy autobazary již ohlásily pokles cen až o desetinu.

Útlum sezónních výkupů

Chystále-li autobazarům nabídnout na výkup vozidla typu kabriolet nebo MPV, připravte se na možnost, že budete odmítnutí. Některé autobazary již pomalu končí s výkupem těchto sezónních vozidel a naopak se poamlu zaměřují na vozidla kategorie SUV a s pohonem kol 4x4. Problémem při výkupu ale je i tolik známý nešvar jako stáčení tachometrů. Autobazary dnes již běžně dokáží odhalit, zda se manipulovalo s kilometry, či nikoliv.

Průměrná cena ojetin

Podle společnosti Cebia se průměrná cena ojetin prodávaných v Česku za první pololetí letošního roku zvýšila o šest procent na částku 218 000 korun. Třetinu prodávaných vozidel tvoří ty, jejichž hodnota je do 100 000 korun, jejich podíl však klesl o pět procent.

Zdroj foto: foter.com

Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

Opel Zafira 2007, 1.7 CDTi
Autor: David (host)
Datum: 24.8.2015 v 01.47
Ahoj,jen jsem se zobrazit vaše reklama onojeteauto.cz.je to stále na prodej? Pls odpovězte mi na iyanujesu85@gmail.com. Čekám na vaši odpověď.
Dobrý výkup
Autor: Jirka (host)
Datum: 10.9.2015 v 18.23
Já dostal dobrý peníze v aaa. Je pravda že o auto jsem se staral a je fakt hezký, Ale i tak mi v tom autobazaru dali víc peněz než v jiných kde jsem nabízel. Docela si to prověřovali ale nabídku jsem po zhodnocení hned přijak.
kam prodat?
Autor: janis (host)
Datum: 15.9.2015 v 18.02
Po svojí zkušenosti s prodejem přes inzerát ani nechci počítat časovou ztrátu. Auto bylo v dobrém stavu ale každý chtěl slevu takovou, že by cena auta odpovídala autě v základní výbavě, bez pravidelných servisů a tak dále. Známej mi doporučil áčka, kde říkal že to mám aspoń zkusit. A oni mi nabídli hoodně podobnou cenu co jsem si představoval.
RE: Dobrý výkup
Autor: marigold (host)
Datum: 15.9.2015 v 18.07
Jirka: Mají tam dost velkou nabídku a asi se to tam točí. Proto tam nevykoupí bourané a bez papírů. Což chápu, ale musel jsem s tím jet až někam za Prahu kde to borec do komise vzal. Takový auto lepší zlikvidovat.
RE: RE: Dobrý výkup
Autor: luda (host)
Datum: 29.9.2015 v 21.34
marigold: Ano, já koupím radši v aaa než v komisi, protože už výkup je prověření auta a když něco opomenu při kontrole tak je zde jistota.
inzeráty
Autor: Standa (host)
Datum: 29.9.2015 v 21.53
Auto jsem přes inzerát prodával jednou a už bych to neudělal. Měl jsem "štěstí" na idiota, co mi týden od prodeje volal, že jsem mu prodal šunt, že se tam porouchala hromada věcí a že to chce vrátit. Každej dem mi vyvolával, vyhrožoval policií... no hrůza. Příště jedině do bazaru.
RE: inzeráty
Autor: axn (host)
Datum: 30.9.2015 v 16.36
Přesně-jednou mi týpek volal že mu nejde odemknout auto a on neuměl používat centrál. Mezitím všem rozkecal že jsem mu prodat rozbitý auto. Zlatě velkej autobazar.
vykup
Autor: LUKY (host)
Datum: 8.10.2015 v 22.35
a když vá dodávam 10ky aut mesičně tak za to jeste musím platit šmatky a ranec.tvl dit je to fsechno koupeny tady ty diskuteri i aj blb to poznam .jmse si rovni v branži ne bo snad ne|? ze to dostanou zaplaceny kluci tady z redakce je vporadku,ale kdyz to neprojde cenzurou tak uz ne
RE: RE: Dobrý výkup
Autor: Václav (host)
Datum: 15.10.2015 v 17.29
Do AAAAUTO nikdy, DAL jsem jim jako proti ůčet peugeot106 v dobrém stavu,Za který mě dali jednu korunu,za dva dny ho prodali za 10.000kč.
Prodej
Autor: Karel (host)
Datum: 14.7.2020 v 11.35
Zdravím! Já jsem ted řešil prodej auta a narazil jsem na tohle - united-c.cz/jak-probiha-predprodejni-priprava-vozu-v-united-c/ . Vše jsem zařídil a prodal jsem auto o pár desítek víc )))

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz