Recenze Citroën Xantia 1,8 8V combi

30.8.2009  autor:  Lenka J.
15 %
Značka:
Citroën Xantia 1,8 8V combi
Rok výroby:
1996
Najeto nyní:
130 000 km
Vlastním roků:
2
Kolikátý majitel:
3

Citroën Xantia 1,8 8V combi - hodnocení a zkušenosti uživatele

Je to pohodlné auto, na jehož design jsem si musela chvíli zvykat, ale interiér pěkný. Na to, že je to tak staré auto s ne právě výkonným motorem (+- 100koní), dá se z něj vytáhnout i 200km/h, ovšem za cenu pocitu jízdy v rozpadající se jedoucí rakvi a spotřebu přes 15 litrů. Při dynamické jízdě je průměrná spotřeba přibližně 14 i víc litrů na 100 kilometrů, pod 11 litrů jsem se ještě nedostala. Ani po 13 letech není nikde moc koroze, začíná pouze malinko "kvést" na hranách blatníků, ale zatím velmi málo, jinak koroze pouze na místech, kde byl narušen lak. Velkou výhodou, ale zároveň nevýhodou je hydraulika, díky které můžete přejet i velmi hrbolaté místo beze strachu o podvozek, nebo můžete naložit velkou zátěž, a po nastartování se vyrovná do původní výšky, takže si auto "nesedne" jako u normálních tlumičů. Bohužel s hydraulikou toho v autě souvisí hodně, a když se porouchá (což není až tak vzácný jev), je to velká investice, navíc většina autoservisů na to není vybavených, tak vás ani nepřijmou. Předchozího majitele znám, měl auto přede mnou 4 roky, a prakticky ho neudržoval. Auto jsem kupovala s vědomím nezbytné výměny spojky, která odešla po zhruba 100 000km. Během dvou let co auto mám bylo třeba kromě zmíněné spojky opravit motor (těsnění pod hlavou), vyměnit řemeny, pumpu, termostat, prasklé brzdové kotouče a sježděné destičky a opravit topení (ventilátor). Také se ulomil šroub, který držel výfuk, takže se musel opravit, a nakonec vyhořela elektrika v páčce na blinkr. Zanáší se motůrek volnoběžných otáček, je potřeba ho každoročně rozebrat a vyčistit, když odejde úplně, je to 7000 za nový. Někdy před rokem a půl začalo zlobit řízení, a stále se modlím, aby neodešlo úplně, protože slibovaná výše opravy byla někde kolem 25 tisíc korun. Osobně jsem s autem velmi nespokojená, a nemohu ho nikomu doporučit. Bohužel na jiné nemám, a musím to s ním ještě vydržet. Pokud se ale ještě něco porouchá, budu snad zvažovat vrakoviště. Komfort v autě a velmi slušné jízdní vlastnosti jsou vykoupeny velkou poruchovostí a problémy s opravami.

Klady (spokojenost, spolehlivost)

hydraulika - vyrovná výšku i s těžším nákladem, přejezd nerovností komfort jízdní vlastnosti velký kufr (kombi) airbag

Zápory (závady, poruchy atd.)

hydraulika - poruchovost, nedostatek vybavených servisů poruchovost, nespolehlivost drahé ND a opravy spotřeba

Na této stránce najdete osobní zkušenosti majitele vozu Citroën Xantia 1,8 8V combi. Tato recenze vyjadřuje hodnocení, které prezentuje osobní názor majitele vozu.

Celkové hodnocení:

15 %

Pohodlné ale velmi nespolehlivé auto

Spolehlivost:

0 %

Spotřeba:

0 %

Jízdní vlastnosti:

0 %

Pohodlí:

0 %

Praktičnost:

0 %

Další recenze Citroën Xantia

Nezapomeňte si přečíst i další uživatelské recenze Citroën Xantia, případně si prohlédněte nabídku ojetých vozů Citroën Xantia.Diskuze - přidejte váš komentář

URL v příspěvku nejsou vypisovány jako aktivní odkaz. Příspěvky jsou kontrolovány administrátorem.

xantie
Autor: petrr. (host)
Datum: 27.6.2012 v 16.36
dobrý den, vše je v tom, že Váš předchozí majitel auto neudržoval, mám stejný vůz, r. 1993, najeto 345000km, pohoda, žádné opravy,jezdím ve městě do 9 litrů,možná je to tím, že auto bylo udžované a 280000km jezdilo na plyn, mějte se, p.
Xantia
Autor: Marek (host)
Datum: 9.1.2013 v 21.27
petrr. Nechce sa mi veriť, že auto s 345000 km nemá za sebou žiadne opravy. Mám jazdenú xantiu 9 rokov (r.v.1999, 190.000 km, 1.8 16V) a opravovať bolo treba zhruba to, čo napísala pani v recenzii. Ale väčšina spomínaných vecí sú opotrebenia a nie chyby /spojka, remene, kúrenie, tesnenie pod hlavou, benzínová pumpa, gule/. Len treba pohľadať šikovného mechanika, ktorý neberie toľko ako značkový servis/. Z môjho pohľadu tiež spokojnosť.

Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Online autobazar | Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz