Zkontroluj si auto aneb Důkladná kontrola vozu na internetu

18.01.2016  autor:  Redakce

Nákup ojetého auta vždy provází řada úskalí. Ne každý je natolik zkušený, že při prohlídce vozu odhalí možná rizika. Zvenčí se dá leccos vypozorovat, ale jak je to třeba s najetými kilometry nebo celkovou historií vozu?

Šlendriánů a podvodníků je plný internet. V autoinzerci to platí dvojnásob. Parazitují na neznalosti kupujících, snaží se jim prodat ojetý vůz, který místo na silnici už má dávno být sešrotován. Lidé jsou bezmocní, vláda, která o těchto problémech ví a měla by zakročit, se k tomu tradičně staví zády. Několikeré jednání o postihu prodejců aut za stočené kilometry je toho jasným důkazem. Naštěstí se díky internetu může zájemce o vůz přeci jen dozvědět potřebné informace, aby se ujistil, že nekupuje tzv. zajíce v pytli.

Autotracer prověří vytipovaný vůz

Systém Autotracer je sestavený tak, aby zájemcům o daný vůz poskytl co nejvíce informací ještě před tím, než si ho pojedou osobně prohlédnout. Máte šanci se dozvědět kompletní historii a projít si všechny záznamy, co se s vozem dělo, jak bylo o něj pečováno ze strany majitele a jestli nebylo uměle manipulováno s tachometrem, případně neutrpělo nějaký ten šrám při něhodě. Co budete na začátek potřebovat je VIN vozidla. Ten zadáte do příslušného pole a potvrdíte. Během pár sekund systém projde databázi čítající více než 525 miliónů záznamů s historií vozidel a vy se dozvíte tovární značku, model, výkon, typ karoserie a objem hledaného auta. Za podrobnější informace si už ale budete muset připlatit. Nejde však o žádné závratné částky. Ze čtyř nabídek klidně postačí ta, kde se dozvíte údaje o stavu tachometru, zda bylo vozidlo někde odcizeno nebo, jestli vůz nebyl bouraný.

Když se nejde spolehnout na stát, využijte možnosti, které nabízí internet a prověřte si vůz snadno z tepla domova. A když už si vůz pojedete prohlédnout, nezapomeňte si jej řádně vyzkoušet před koupí.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidat komentář
Komentáře
K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Kde jste: Ojeté Auto.cz > Články > Zkontroluj si auto aneb Důkladná kontrola vozu na internetu
Nejžádanější značky: Audi | BMW | Citroën | Fiat | Ford | Hyundai | Mazda | Opel | Peugeot | Renault | Škoda | Volkswagen

Nenašli jste vůz, jaký potřebujete? Zkuste vyhledávání na našem partnerském webu autobazar mega cars.cz, nebo Webcar.cz.

Chystáte se na cesty a hledáte dopravní info? Navštivte dopravní webkamery na motoristických stránkách Chcižít.cz.
 
Online autobazar |

Server Autobazary ojeté auto.cz je napojen na autosoft.cz

*
Zavřít okno

Zviditelnění inzerátu

Chcete zviditelnit tento inzerát?

Zašlete SMS ve tvaru OJETEAUTO(mezera) na číslo 907 09 39, nebo použijte své bonusové body.

SMS platby technicky zajišťuje Xpay.CZ a agmo - Cena SMS je 39 Kč s DPH.
Reklamace a řešení problémů s platbou, www.platmobilem.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK